HUB Przygód Reksia

Nasza strona zmienia się w HUB dla społeczności Przygód Reksia!
22 maja 2024 przez
HUB Przygód Reksia
Przygody Reksia Remastered, MRX

Od dłuższego czasu myśleliśmy nad rozbudową naszej strony internetowej. Od samego początku jej istnienia chcieliśmy zbudować reksiowy hub internetowy. Część osób zauważyła, że strona Remastera miała adres przygody-reksia.pl, a była poświęcona jedynie naszemu projektowi. Nie było to działanie przypadkowe.   Dziś nasz pomysł widzi światło dzienne. Przed Wami HUB Przygód Reksia!


Czym jest HUB?

HUB jest miejscem, gdzie centralizujemy fandom. Do tej pory nie istniało jedno, przystępne miejsce, w którym można było znaleźć wszystkie aspekty fandomu. Nasza strona spełni dokładnie taką funkcję. Gromadzimy tutaj odnośniki do różnych miejsc powiązanych z Reksiową Społecznością. 

Strona jest budowana z myślą o maksymalnej przystępności dla nowych członków, zainteresowanych PR jak i fandomowych wyjadaczy. Pozycjonujemy ją tak, żeby wyświetlała się na samym szczycie SE (Google Search Engine) tak często, jak jest to tylko możliwe. Przystępność i niski próg wejścia to nasze główne założenia. 

Wystarczy zapisać w przeglądarce jedną stronę, żeby mieć wszystkie fandomowe odnośniki pod ręką!

Na moment pisania tego artykułu, HUB jest jedną stroną typu "scroller", z podziałem na trzy kategorie: 

  • Gry z serii Przygody Reksia
  • Społeczność
  • Twórcy wśród społeczności

Taki podział pozwoli na szybkie przechodzenie z tematu na temat. Warto podkreślić, że aktualny układ i treści na stronie są rozwojowe i z pewnością ulegną zmianie w przyszłości. Z czasem zamieścimy więcej odnośników i HUB pozwoli dotrzeć do jeszcze większej części reksiowej społeczności.

   Strona ma teraz wariant angielski

Wraz z pracami nad HUBem postanowiliśmy przetłumaczyć całą stronę na język angielski, by umożliwić łatwiejszy dostęp do treści dla osób nieposługujących się językiem polskim. W celu zmiany języka wystarczy wybrać odpowiednią flagę na górnym pasku nawigacyjnym strony.


Najbardziej zależy nam na dostępie do gier

Główną częścią społeczności Przygód Reksia są gry, dlatego zależy nam na zwiększeniu dostępności do nich. Od tej pory na samym szczycie HUBa widnieje Archiwum, gdzie możecie pobrać wszystkie oryginalne gry z serii oraz Remaster Skarbu Piratów. W przyszłości będziemy rozszerzać listę o kolejne tytuły po podjęciu współpracy z innmi twórcami fanowskich projektów gier.

Nawiązaliśmy przy tym naszą pierwszą współpracę z Ko-Ko-Kompanem! Na stronie www.pobierzreksia.pl znajduje się odnośnik do naszego HUBa, tak żeby przyśpieszyć nawigację po stronach. 

Bez społeczności, nie ma Przygód Reksia!


Kolejnym filarem Fandomu jest społeczność zgromadzona wokoło gier. Za pomocą HUBa możecie dostać się na Grupę na Facebook'u, Discorda, Forum oraz Reksiopedię. Poniżej znajdują się również odnośniki do twórców wśród naszej społeczności. Gracze podtrzymują społeczność przy życiu, dlatego warto ich wyróżnić i dać nowy sposób dotarcia. Aktualnie lista jest mocno niekompletna i wymaga uzupełnienia. Na samym dole strony umieściliśmy formularz, gdzie twórcy mogą zamieszczać zgłoszenia i zostać umieszczonymi na HUBie.


Mamy ogromną nadzieję że HUB rozwinie naszą społeczność i umożliwi łatwiejszą nawigację. Robimy to dla Was!
HUB Przygód Reksia
Przygody Reksia Remastered, MRX 22 maja 2024
Udostępnij ten artykuł